Platební karty

Hlavní výhody

Platební karta
zdarma

K účtům vydáváme platební karty Mastercard. Základní kartu Mastercard Standard s možností bezkontaktních plateb od nás získáte úplně zdarma.

Neomezené výběry
zdarma

S naší kartou máte zdarma neomezený počet výběrů z libovolného bankomatu v ČR, ale i zahraničí.

Platební karta k eurovému účtu zdarma

K eurovému účtu můžete získat platební kartu a platit v EUR beze ztrát z přepočtu kurzu. Další informace najdete zde.

Typy karet

 • mezinárodně platná embosovaná debetní karta s širokou akceptační sítí
 • umožňuje výběry z bankomatů, bezhotovostní platby u obchodníků a internetové platby
 • vydání i vedení karty je zdarma
 • je vydávána k běžnému účtu vedenému v českých korunách (CZK)
 • k běžnému účtu vedenému v eurech (EUR) je vydávána karta Mastercard Standard EUR
 • možnost dokoupit cestovní a úrazové pojištění
V případě ztráty, odcizení či zneužití vaší platební karty volejte kdykoliv karetní linku  +420 583 037 099 nebo blokaci proveďte přímo v Internetovém bankovnictví nebo mobilním bankovnictví CREDITAS Banking (aplikace).

Bankujte s CREDITAS

Každý měsíc losujeme

4 x 10 000 Kč

pro stávající i nové klienty

Chci soutěžit

Pojištění ke kartám

 • cestovní pojištění pro celou rodinu
 • součástí je pojištění léčebných výloh
 • včetně pojištění odpovědnosti za škodu občana
 • zahrnuje úrazové pojištění, pojištění právní ochrany a také pojištění cestovních zavazadel
 • limity pojistného plnění naleznete zde
 • příznivá cena balíčku 85 Kč měsíčně, u karty Mastercard Gold je toto pojištění zahrnuto v ceně
 • pojištění léčebných výloh kryje po dobu zveřejnění Veřejného příslibu na webu Generali České Pojišťovny také náklady související s onemocněním COVID-19

Internetové bankovnictví

Moderní a snadno ovladatelné internetové bankovnictví pro pohodlnou správu vašich účtů.

Zjistit více

On-line platby kartouZjistěte více o tom, jak bezpečně ověřovat platby na internetu.

Zjistit více


Často kladené dotazy (FAQ)Další podrobnosti

Doručení karty a PIN

Kartu pošleme na vámi zvolenou adresu obyčejnou poštovní zásilkou. Kód PIN vám přijde doporučeně s odstupem několika dnů (z důvodu bezpečnosti). Případně si můžete zvolit PIN kód sami přímo v internetovém bankovnictví.

Aktivace karty

Platební karta vám z bezpečnostních důvodů dojde neaktivní. Pro její aktivaci je třeba vybrat hotovost z bankomatu či kontaktně zaplatit u obchodníka. Poté již bude karta plně funkční pro všechny typy transakcí. Virtuální karta je ihned aktivní a její údaje si můžete zobrazit ve Vašem internetové bankovnictví.

Limity na kartě

Spolu s kartou obdržíte rovněž informace o transakčních limitech. Uvedené limity můžete jednoduše změnit ve svém internetovém bankovnictví.

Změna PIN

Kód PIN je možné jednoduše změnit v internetovém bankovnictví v detailu konkrétní platební karty. V položce Upravit PIN zvolíte nový čtyřmístný kód a jeho změnu potvrdíte pomocí SMS nebo MPIN autorizace.

Co vše naše karty umí

Karta je vybavena bezkontaktní technologií, která umožňuje bezpečné, rychlé a pohodlné placení částek do 500 Kč bez nutnosti zadávat PIN kód. Kartu stačí pouze přiložit k elektronickému platebnímu terminálu. Při platbě nad 500 Kč kartu opět pouze přiložíte, avšak tentokrát již budete vyzváni k zadání svého PIN kódu.

Platby kartou na internetu

Pro platby na internetu je karta zabezpečena nejmodernější technologií 3D Secure, která zamezuje zneužití údajů o kartě on-line obchody. Obchodníkům naopak zaručuje plnou úhradu účtované částky. Pokud to lze, vybírejte si právě obchodníky, kteří technologii 3D Secure podporují (poznáte jej podle loga Mastercard SecureCode nebo Mastercard ID Check). U plateb prováděných prostřednictvím 3D Secure technologie bývá zpravidla prováděno dodatečné ověření držitele karty, a to prostřednictvím mobilní aplikace CREDITAS Banking nebo zadáním SMS kódu v kombinaci s bezpečnostním prvkem ePIN, který si pro každou kartu může držitel nastavit v internetovém bankovnictví. Více informací

Karty Mastercard Standard a Mastercard Gold jsou embosované, a lze je tak použít i v obchodech s manuálním snímačem embosovaných platebních karet (imprinterem).

Dokumenty a formuláře

* v případě pojištění osobních věcí a zavazadel, odpovědnosti za způsobenou škodu, storna cesty, neuskutečnění zájezdu, nevyužité dovolené, veterinární léčby, spoluúčasti na věci půjčené, přenosné elektroniky či sportovního vybavení

** v případě pojištění léčebných výloh, pojištění následné lékařské péče, nadstandardní asistenční a právní služby, přerušení nastoupené cesty, přivolání opatrovníka/psychologa/sociálního pracovníka a pojištění pobytu v nemocnici

*** trvalé následky úrazu, smrt úrazem, pojištění denního odškodného za vyjmenované úrazy, doba nezbytného léčení