Platební karty

Hlavní výhody

Platební karta zdarma

K účtům vydáváme platební karty Mastercard. Základní kartu Mastercard Standard s možností bezkontaktních plateb od nás získáte úplně zdarma.

Neomezené výběry
zdarma

S naší kartou máte zdarma neomezený počet výběrů z libovolného bankomatu v ČR, ale i zahraničí. Ve výběrech hotovosti z bankomatu již nejste ničím limitováni.

Bezkontaktní platby

Všechny námi vydané platební karty Mastercard umožňují oblíbené a pohodlné bezkontaktní platby. Nosit s sebou hotovost už tak téměř nebude zapotřebí.

Typy karet

  • mezinárodně platná embosovaná debetní karta s širokou akceptační sítí
  • umožňuje výběry z bankomatů, bezhotovostní platby u obchodníků a internetové platby
  • vydání i vedení karty je zdarma
  • je vydávána k běžnému účtu vedenému v českých korunách (CZK)
  • možnost dokoupit cestovní a úrazové pojištění
V případě ztráty, odcizení či zneužití vaší platební karty volejte nonstop karetní linku  +420 267 197 018 nebo blokaci proveďte přímo v Internetovém bankovnictví nebo mobilním bankovnictví CREDITAS Banking (aplikace).

Pojištění ke kartám

  • cestovní pojištění pro celou rodinu
  • součástí je pojištění léčebných výloh
  • včetně pojištění odpovědnosti za škodu občana
  • zahrnuje úrazové pojištění, pojištění právní ochrany a také pojištění cestovních zavazadel
  • příznivá cena balíčku 85 Kč měsíčně, u karty Mastercard Gold je toto pojištění zahrnuto v ceně

Internetové bankovnictví

Moderní a snadno ovladatelné internetové bankovnictví pro pohodlnou správu vašich účtů.

Zjistit více

On-line platby kartouZjistěte více o tom, jak bezpečně ověřovat platby na internetu.

Zjistit více

Poplatky

Vydání karet Mastercard Standard, Mastercard Gold, Mastercard Virtual i Mastercard Sticker je zdarma.

Vedení

Mastercard Standard

Zdarma

Mastercard Gold

200 Kč měsíčně

Mastercard Virtual

Zdarma

Mastercard Sticker

Zdarma

Platby a výběry

Platby kartou

Zdarma

Služba Cash Back (výběr při placení)

Zdarma

Výběr z bankomatu v ČR

Zdarma

Výběr z bankomatu v zahraničí

Zdarma

Ostatní služby

Blokace karty

Zdarma

Změna limitu karty

Zdarma

Expresní vydání karty

500 Kč


Často kladené dotazy (FAQ)Další podrobnosti

Doručení karty a PIN

Kartu pošleme na vámi zvolenou adresu obyčejnou poštovní zásilkou. Kód PIN vám přijde doporučeně s odstupem několika dnů (z důvodu bezpečnosti). Případně si můžete zvolit PIN kód sami přímo v internetovém bankovnictví.

Aktivace karty

Platební karta vám z bezpečnostních důvodů dojde neaktivní. Pro její aktivaci je třeba vybrat hotovost z bankomatu či kontaktně zaplatit u obchodníka. Poté již bude karta plně funkční pro všechny typy transakcí. Virtuální karta je ihned aktivní a její údaje si můžete zobrazit ve Vašem internetové bankovnictví. Platební nálepku aktivujete v internetovém bankovnictví.

Limity na kartě

Spolu s kartou obdržíte rovněž informace o transakčních limitech. Uvedené limity můžete jednoduše změnit ve svém internetovém bankovnictví.

Změna PIN

Kód PIN je možné jednoduše změnit v internetovém bankovnictví v detailu konkrétní platební karty. V položce Upravit PIN zvolíte nový čtyřmístný kód a jeho změnu potvrdíte pomocí SMS nebo MPIN autorizace.

Co vše naše karty umí

Karta je vybavena bezkontaktní technologií, která umožňuje bezpečné, rychlé a pohodlné placení částek do 500 Kč bez nutnosti zadávat PIN kód. Kartu stačí pouze přiložit k elektronickému platebnímu terminálu. Při platbě nad 500 Kč kartu opět pouze přiložíte, avšak tentokrát již budete vyzváni k zadání svého PIN kódu.

Platby kartou na internetu

Pro platby na internetu je karta zabezpečena nejmodernější technologií 3D Secure, která zamezuje zneužití údajů o kartě on-line obchody. Obchodníkům naopak zaručuje plnou úhradu účtované částky. Pokud to lze, vybírejte si právě obchodníky, kteří technologii 3D Secure podporují (poznáte jej podle loga Mastercard SecureCode nebo Mastercard ID Check). U plateb prováděných prostřednictvím 3D Secure technologie bývá zpravidla prováděno dodatečné ověření držitele karty, a to prostřednictvím mobilní aplikace CREDITAS Banking nebo zadáním SMS kódu v kombinaci s bezpečnostním prvkem ePIN, který si pro každou kartu může držitel nastavit v internetovém bankovnictví. Více informací

Karty Mastercard Standard a Mastercard Gold jsou embosované, a lze je tak použít i v obchodech s manuálním snímačem embosovaných platebních karet (imprinterem).